Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Sobota, 2018-05-26

Imieniny: Eweliny, Jana

UWAGA - Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

1. W związku z przeglądem i regulacją sieci trakcyjnej na trasie linii tramwajowych nr 1 i 3:

- od nocy z 13/14 września do nocy z 15/16 września br. nie będą kursować tramwaje linii nocnej nr 1N. Za tramwaje kursować będą autobusy,

- w nocy z 15/16 września br. tramwaje linii nr 3N pojadą w obu kierunkach objazdem ul. Kraszewskiego z ominięciem przejazdu przez Al. Solidarności i Pl. Rapackiego.

 

2. Dyslokacja wiat na Al. Solidarności od soboty 16 września do 31 października 2017r.

Zwiększenie liczby pasażerów korzystających z węzła przesiadkowego w Alei Solidarności spowodowało konieczność usprawnienia wsiadania i wysiadania z pojazdów komunikacji miejskiej.

Przystępujemy do przebudowy peronów przystankowych polegającej na poszerzeniu przestrzeni dla pasażerów pomiędzy wiatami a krawędziami peronów. Na peronie zachodnim tył wiat zostanie posadowiony w linii wygrodzenia oddzielającego platformę od jezdni Al. Solidarności, a po stronie wschodniej wiaty zostaną odsunięte o ok. 1 m. Po ponownym montażu wiaty zostaną wyposażone w dwustronne gabloty dzięki czemu informacje z rozkładami jazdy będą dostępne również od strony chodnika.

Realizacja przesunięcia wiat wymaga jednak wprowadzenie ograniczeń w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Al. Solidarności polegających na zmianie tras przejazdu tramwajów i zmiany lokalizacji przystanków oraz niewielkich ograniczeń w ruchu kołowym.

 

Zmiany w ruchu kołowym:

Na czas robót zlikwidowany zostanie parking dla autobusów przed CKK Jordanki oraz wyłączony z ruchu lewy pas Al. Solidarności i droga rowerowa. Z prawego pasa będzie umożliwiony ruch pojazdów w lewo, prosto i w prawo. Wszystkie relacje kołowe z Al. Solidarności (dojazd do Urzędu Marszałkowskiego, CKK Jordanki i Starego Miasta) zostają zachowane.

 

Zmiany w przebiegu linii tramwajowych:

- tramwaje linii nr 1 i 1N pojadą objazdem od ul. Wały gen. Sikorskiego przez Pl. Rapackiego, Bydgoską i Sienkiewicza, (powrót przez ul. Broniewskiego i Reja),

- tramwaje linii nr 3 i 3N pojadą odjazdem przez ul. Uniwersytecką (z przystankiem przy przychodni),

- tramwaje zatrzymywać się będą na przystankach przy ul. Wały gen. Sikorskiego.

 

Tramwaje linii nr 1 kursować będą wg. zmienionego rozkładu jazdy z częstotliwością co 10 minut, przemiennie z tramwajami linii nr 3 na wspólnych odcinkach tras.

Tramwaje linii nr 4 kursować będą dłużej - do godz. 18-tej.

Tramwaje linii nr 2, 4 i 5 kursować będą bez zmian w trasach przejazdu.

 

Zmiany w lokalizacjach przystanków autobusowych:

- autobusy linii dziennych jadące w kierunku północnym będą się zatrzymywały na torowisku przed Pl. NOT,

- autobusy linii dziennych jadące w kierunku południowym będą się zatrzymywały na wysokości CKK Jordanki w miejscu parkingu dla autobusów,

- autobusy linii nocnych będą się zatrzymywały na ul. Wały gen. Sikorskiego na wysokości przystanków tramwajowych.

 

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na tramwaje, które będą kursować ul. Uniwersytecką.

 

Przepraszamy za utrudnienia i niedogodności w tracie robót.

 

Galeria

Powiększ zdjęcie