Indywidualne Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Torunia w Lekkiej Atletyce uczeń Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska Robert Misiek z klasy II BC zajął I miejsce w pchnięciu kulą. W trzecim podejściu pchnął sześciokilogramową kulę na odległość 10,25 m. i tym wynikiem zapewnił sobie zwycięstwo. To nie pierwszy sukces Roberta w tej konkurencji, otóż w zeszłym roku zdobył srebrny medal. Następnym sprawdzianem dla naszego kulomiota będzie start – już 8 czerwca w mitingu wojewódzkim w Jabłonowie Pomorskim. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów!

W tych samych zawodach uczestniczył zeszłoroczny brązowy medalista biegu na dystansie 100 m. – Jakub Górzkowski (2BC). Niestety podczas biegu źle postawił stopę i stracił rytm biegowy i ostatecznie uplasował się na 4 pozycji.

Naszą szkołę reprezentowały, również dwie pierwszoklasistki – Patrycja Łukiewska (1DW) i Malina Mytlewska (1AA). Ich osiągnięcia napawają nas dużym optymizmem, ponieważ stanowiły grupę najmłodszych uczestniczek. Patrycja – „zawodowo” oszczepniczka, zajęła 5 miejsce w pchnięciu kulą, a Malina 6 miejsce w biegu na dystansie 800 metrów.