Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Czwartek, 2018-11-15

Imieniny: Amielii, Idalii
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Uczniowie klas Technikum Architektury Krajobrazu wzięli udział w akcji sadzenia dębów z okazji setnej rocznicy ozdyskania przez Polskę niepodległosci

2018-11-13
Powiększ zdjęcie

Z okazji setnej rocznicy ozdyskania przez Polskę niepodległosci w Toruniu na skwerze pomiędzy ulicami Mickiewicza a Bydgoską posadzono dęby. W tej akcji brali udział uczniowie klas Technikum Architektury Krajobrazu z naszej szkoły. Posadzono 100 dębów szypułkowych, a na każdym drzewku przywiązano biało-czerwoną wstążkę z napisem „ Las Niepodległości”. W uroczystości brali udział zastępcy prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz i Andrzej Rakowicz, radni, leśnicy, kombatanci, przedstawiciele urzędów.

 

Czytaj więcej o: Uczniowie klas Technikum Architektury Krajobrazu wzięli udział w akcji sadzenia dębów z okazji setnej rocznicy ozdyskania przez Polskę niepodległosci

Szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

2018-11-10
Powiększ zdjęcie

W piątek 09.11.2018 r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska uczniowie wraz z nauczycielami świętowali wyjątkową rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystego Apelu aktorzy szkolnego koła artystycznego przedstawili wiersze o tematyce patriotycznej i zaśpiewali okolicznościowe pieśni. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny skłaniał do zadumy nad tragicznymi ale także chwalebnymi losami naszej ojczyzny.

 

Czytaj więcej o: Szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Uczniowie naszej Szkoły na Targach weterynaryjnych pn. WSZYSTKO DLA PSA I KOTA

2018-11-07
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 28 października w Centrum Targowym "PARK" odbyły się targi weterynaryjne pn. WSZYSTKO DLA PSA I KOTA. Z racji tego, że w naszej szkole kształcimy przyszłych techników weterynarii, uczniowie klasy I i II ww. kierunku wraz z nauczycielami przygotowali stoisko informacyjne.

 

Czytaj więcej o: Uczniowie naszej Szkoły na Targach weterynaryjnych pn. WSZYSTKO DLA PSA I KOTA

Opieka uczniów ZSIŚ nad Miejscami Pamięci

2018-11-04
Powiększ zdjęcie

01 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu wspominamy w modlitwie zmarłych z naszych rodzin. Jest to także czas zadumy nad tragiczną historią Polski i ofiarami represji okupanta, często bezimiennymi i zapomnianymi.

 

Czytaj więcej o: Opieka uczniów ZSIŚ nad Miejscami Pamięci

Wycieczka dydaktyczna

2018-10-30
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy IV BC kształcący się na kierunku Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wzięli udział w wycieczce dydaktycznej, w czasie której zwiedzali okolice Torunia, Łysomice i Łubiankę. W trakcie wycieczki poszukiwali praktycznych rozwiązań oraz zastosowań instalacji Odnawialnych Źródeł Energii, sposobu ich montażu oraz ewentualnych błędów. Opiekunem uczniów podczas wyjazdu był Pan Krzysztof Banach.

 

Czytaj więcej o: Wycieczka dydaktyczna