Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Wtorek, 2018-07-17

Imieniny: Aleksego, Bogdana
Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

2018-06-23
Powiększ zdjęcie

W piątek 22 czerwca 2018 odbyła się uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego. Koniec roku to czas podsumowań i refleksji dotyczących realizacji założonych planów, a także osiągnięć i sukcesów. Te zagadnienia stały się tematem wystąpienia dyrektora szkoły Pana mgr inż. Józefa Pyrczaka. Pan Dyrektor pogratulował wszystkim uczniom, którzy uzyskali promocję do klasy programowo wyższej, a uczniom wyróżniającym się wręczył nagrody oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Szczególne podziękowania usłyszeli także uczniowie reprezentujący ZSIŚ w zawodach sportowych. Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

Czytaj więcej o: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

Propozycja akcji na zakończenie roku szkolnego - Zamiast kwiatów kup protezy

2018-06-21
Powiększ zdjęcie

Relacja z praktyk zawodowych w Czechach

2018-06-20
Powiększ zdjęcie

Projekt pt. "Europejskie staże toruńskich techników kluczem do innowacyjnej gospodarki naturalnymi zasobami przyrody” o numerze 2017-1-PL01-KA102-036257 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Celem czterotygodniowych praktyk zawodowych w Republice Czeskiej była nauka poprzez pracę, obserwację i dokumentację 15 uczniów kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (OZE) oraz 5 uczniów kierunku technik inżynierii środowiska i melioracji (IŚIM).

 

Czytaj więcej o: Relacja z praktyk zawodowych w Czechach

Reprezentacja ZSIŚ na XLII OWiUR w bloku inżynieria i ochrona środowiska

2018-06-19
Powiększ zdjęcie

Tradycją w naszej szkole stał się udział uczniów kierunku technik inżynierii środowiska i melioracji w zmaganiach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w bloku ochrona i inżynieria środowiska. Jak co roku wielu z nich przystąpiło do konkursu. W wyniku eliminacji szkolnych do kolejnego etapu wyłoniła się reprezentacja w składzie: Marta Lis i Jakub Leśniewski z klasy II BC, Dominika Dworakowska z klasy III BC i Witold Romanowski z klasy IV CI. Etap rejonowy odbył się 20 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Dezyderego Chłapowskiego w Trzciance k/Opalenicy. Po ogłoszeniu wyników, do ścisłego finału, który zorganizowano w dniach 7 i 8 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, zakwalifikował się Witold Romanowski.

 

 

Czytaj więcej o: Reprezentacja ZSIŚ na XLII OWiUR w bloku inżynieria i ochrona środowiska

Z wizytą w PGE Toruń S.A.

2018-06-20
Powiększ zdjęcie

W dniu 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy II BC kształcący się w zawodzie technik inżynierii środowiska i melioracji brali udział w wizycie studyjnej w PGE Toruń S.A. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję aby zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem nowoczesnego zakładu produkującego energię cieplną. Obiekt zrobił na nich ogromne wrażenie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i zadawali mnóstwo pytań.  Z pewnością  udało im się pogłębić wiedzę z zakresu branży energetycznej.

Wszyscy uczniowie byli w pełni usatysfakcjonowani z możliwości uczestniczenia w takiej formie spotkań z pracodawcą.

 

Czytaj więcej o: Z wizytą w PGE Toruń S.A.