Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-10-26

Imieniny: Ewarysta, Lucyny
Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Dary dla schroniska

2020-10-20
Powiększ zdjęcie

W tym roku ponownie ponad 20 poduszek i 70 kołder trafiło do zwierząt ze schroniska. Mamy nadzieję, że  ogrzeją i umilą czas psiakom zwłaszcza, że coraz bardziej odczuwalne jest arktyczne powietrze.

Czytaj więcej o: Dary dla schroniska

Dbamy o psy w Miejskim Schronisku dla Zwierząt

2020-10-08
Powiększ zdjęcie

Udało nam się z panią Agnieszką zawieźć karmę dla psów do Miejskiego Schroniska, zakupioną jeszcze przed ogłoszeniem pandemii. Pieniądze zebraliśmy wśród mieszkańców internatu, którzy ochoczo dokładali się do karmy dla psiaków. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy schronisko, bo w końcu ktoś musi zatroszczyć się o tych, którzy nie potrafią sami zadbać o siebie.

 

Czytaj więcej o: Dbamy o psy w Miejskim Schronisku dla Zwierząt

Dzień Chłopaka 2020

2020-10-05
Powiększ zdjęcie

Nowa formuła Dnia Chłopaka (z uwagi na epidemię) jaką przygotowały dla nas dziewczyny bardzo nam się podobała z uwagi na jej kameralność. Dziewczyny wychodziły na korytarz każdego z pięter i w rytm znanych przebojów dla nas tańczyły. Na koniec występów wręczały nam słodkie upominki.

Dziękujemy, że o nas pamiętałyście!

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka 2020

Nowy rok szkolny i nowa rzeczywistość

2020-10-05
Powiększ zdjęcie

Nareszcie wróciliśmy do naszego drugiego domu, pół roku temu opuszczaliśmy go z nadzieją, że wrócimy za 2, 3 tygodnie. Nikt z nas nie spodziewał się, że pandemia nabierze takich rozmiarów i nie będziemy mogli wrócić do szkoły przez kolejnych kilka miesięcy.

Z radością wróciliśmy do internatu i niestety do nowej rzeczywistości, jaką wyznacza nam Covid-19. Nowy regulamin i wymogi związane z profilaktyką i stosowaniem się do obostrzeń sanitarnych nie są jednak nam straszne, ponieważ chcemy mieszkać w naszej drugiej rodzinie i kontynuować naukę w szkole.

Czytaj więcej o: Nowy rok szkolny i nowa rzeczywistość

Dzień kobiet 2020

2020-03-20
Powiększ zdjęcie

Już nie mogłyśmy doczekać się przedstawienia, przygotowanego przez kolegów z okazji naszego święta. Chłopcy zaskoczyli nas scenariuszem i swoimi artystycznymi popisami. Mogłyśmy posłuchać Zenka: „Przez twe oczy zielone”, „Całuj mnie” Pawła Kukiza, "Wszystko czego dziś chcę" Izabeli Trojanowskiej w jej mini spódniczce, zespołu Abba i wielu innych.
Prowadzący spotkanie brawurowo wprowadzili nas w świat żywiołów (ziemi, wody, ognia, powietrza i wiatru), do których przyporządkowali każdą z nas na podstawie naszych cech charakteru - musimy przyznać, że trafiali w dziesiątkę.

Zwieńczeniem imprezy był konkurs na Super Dziewczynę Internatu - Super Dziewczyną Internatu została Zuzia. Gratulujemy!

Czytaj więcej o: Dzień kobiet 2020