Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Niedziela, 2020-10-25

Imieniny: Ingi, Maurycego

Informacje na czas zawieszenia zajęć

Artykuły

Bezpieczne wakacje

2020-06-21
Powiększ zdjęcie

BY WAKACJE BYŁY BEZPIECZNE!

Moi drodzy!
Za chwilę - WAKACJE! Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajcie jednak o bezpieczeństwie własnym i swoich bliskich. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami?

WYSTARCZY WYKAZAĆ SIĘ  ZDROWYM ROZSĄDKIEM  I PAMIĘTAĆ O KLUCZOWYCH ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA:

  • Pamiętajcie o właściwym przygotowaniu i ostrożności przy wypoczynku w górach, w lesie czy nad wodą, a także zapewnieniu sobie bezpieczeństwa przy nocnych powrotach z dyskotek, zabaw, koncertów i innych imprez.
  • Pamiętajcie o zagrożeniach i konsekwencjach jakie niesie ze sobą sięganie po różnego rodzaju środki uzależniające (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze czy inne niebezpieczne substancje). Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!
  • Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !
  • Nigdy nie bawcie się ogniem – ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!
  • Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!
  • Dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym jesteście!
  • Zawsze mówcie "NIE" , gdy macie wątpliwości i nie do końca zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!
  • Przed wyruszeniem w góry sprawdzajcie zawsze prognozę pogody!

Życzę Wam BEZPIECZNYCH i udanych wakacji !
Do zobaczenia we wrześniu!
                                                                                                              Agnieszka Janicka - Wrzecionkowska

Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje

Konkurs naukowy

2020-06-19

Na pewno jesteście już zmęczeni nauką i ostatnimi staraniami o poprawę wyników nauczania przed ostateczną klasyfikacją roczną.
Zachęcamy, by jeszcze na koniec tych zmagań poćwiczyć „szare komórki” sprawdzając swój stan wiedzy w kolejnym zadaniu w ramach naszego corocznego KONKURSU NAUKOWEGO.
Tym razem prezentujemy niezwykle ciekawy test pt. „Do wyboru, do koloru”. Podobnie, jak poprzednio, zamieszczamy i test konkursowy i jego rozwiązanie (do którego, oczywiście, zaglądamy po wcześniejszym rozwiązaniu test).

Powodzenia!
opracowała Emilia Biernacka

Do wyboru - do koloru - pytania

Do wyboru - do koloru - odpowiedzi

Czytaj więcej o: Konkurs naukowy

Dzień Ojca: 23 czerwca 2020

2020-06-15
Powiększ zdjęcie

Wkrótce będziemy obchodzić Dzień Ojca i pewnie niektórzy z Was powoli już myślą o jakimś prezencie dla taty. Wiadomo, że można iść do sklepu i kupić coś gotowego,  kosmetyk, czy słodycze. Jednak dziś chciałabym Was zachęcić do tego, abyście sami coś przygotowali, tak od serca.
Prostym sposobem jest np. wykonanie OZDOBNEGO KUBKA z jakimś napisem, czy drobiazgiem, który wiąże się z tatą lub dotyczy jego hobby. Możemy użyć do tego lakierów do paznokci (z pewnością Wam/Waszym siostrom ich nie brakujeUśmiech).Przykładowy kubek możecie zobaczyć na zdjęciu – dla mojego taty, który mieszka nad jeziorem (stąd żaglówka).

Czytaj więcej o: Dzień Ojca: 23 czerwca 2020

Rozwiązanie konkursu

2020-06-19
Powiększ zdjęcie

ROZWIĄZANIE KONKURSU
Z WYCHOWAWCAMI W ROLACH GŁÓWNYCH

 Łatwo nie było! Nikt nie udzielił wszystkich poprawnych odpowiedzi. Widać, bardzo zmieniłyśmy się od czasów dzieciństwa ! Pocieszające jest to, że panie wychowawczynie również nie potrafiły rozpoznać swoich koleżanek na zdjęciach z lat dziecięcych. Najczęściej rozpoznawane były panie: Iwona Chodkiewicz, Zofia Kalinowska i Anna Jakubowska.
Dziś załączamy nasze zdjęcia z dzieciństwa z podpisami oraz jedno dodatkowe zdjęcie, którego wcześniej  nie było.

Miłej zabawy!

Czytaj więcej o: Rozwiązanie konkursu

Entuzjazm to podstawa

2020-06-15
Powiększ zdjęcie

W życiu wygrywają entuzjaści, ludzie którzy z energią i zapałem podchodzą do zadań. Możesz mieć świadectwo z czerwonym paskiem, maturę zdaną na 100 %, ale jeśli nie będzie w Tobie entuzjazmu do życia, nikt ci nie zaufa, nie da szansy na sprawdzenie się, udowodnienie, że jesteś coś wart. Jedną z najważniejszych rzeczy jest wzbudzanie entuzjazmu i dobre nastawienie, bo w ślad za nimi niemal zawsze idzie sukces!

Czytaj więcej o: Entuzjazm to podstawa