Sobota, 2017-11-18

Imieniny: Klaudyny, Romana

Integracja klas pierwszych

W dniu 8 września 2017 r. klasy pierwsze Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu: technik architektury krajobrazu, technik inżynierii środowiska i melioracji, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik weterynarii miały zajęcia integracyjne. Zajęcia odbyły się na Barbarce, gdzie nasi uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną jaki i zdobytą wiedzą.

Zmagania rozpoczęliśmy od rozgrzewki w postaci podchodów. Dwie drużyny złożone z uczniów wszystkich klas pierwszych musiały ze sobą współpracować, aby tę rywalizację zakończyć zwycięsko. Kolejne konkurencje były już nastawione na rywalizację między klasami. Pierwsze zadanie to Quizo-sztafeta. Zawodnik musiał pokonać wyznaczoną trasę, następnie kapitan losował pytanie, a nad odpowiedzią musiała pracować cała klasa. Po zaliczeniu poprawnej odpowiedzi (np. wymień nazwy 6 państw Ameryki Południowej, którym prezydentem USA został Donald Trump, nazwy związków chemicznych TNT, CO itp), na trasę ruszał kolejny zawodnik. Zwycięzcami została klasa,  która najszybciej uporała się z pokonaniem 4 pętli i udzieliła poprawnych odpowiedzi na 4 pytania. Wszyscy uczniowie pracowali w „pocie czoła”. Ostatecznym zwycięzcą tej rundy została klasa I DW. Po usmażeniu kiełbasek przeszliśmy do sportowych zmagań. Tym razem była to rywalizacja na ergometrze wioślarskim. Sztafeta składająca się z minimum 6 osób musiała pokonać dystans 1500m. Tutaj zwyciężyła klasa 1BC. W ostatecznej klasyfikacji  zdobywcami „Pucharu Przechodniego”  oraz okazałego tortu zostali uczniowie klasy I BC, na drugim miejscu uplasowała się klasa I DW, a brązowe medale otrzymali uczniowie klasy I AA.  Uczniowie za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca oprócz medali otrzymali też słodkie niespodzianki. Zajęcia integracyjne odbyły się wśród śmiechu, dobrej zabawy oraz słonecznej pogody.