Kontakt

87-100 Toruń ul. Batorego 43/49
tel. 56 623 13 38

sekretariat@zsis.edu.pl

Kalendarium

Poniedziałek, 2019-06-17

Imieniny: Laury, Leszka

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna - Zieleń Miejska - Naturalne Bogactwo Miasta

Uczniowie klasy 3AA pod opieką Pani Anny Ozga i Anety Maciejewicz w dniu 10.10.2018 r. wzięli udział w XIV Konferencji Naukowo-Technicznej - Zieleń Miejska - Naturalne Bogactwo Miasta - Zieleń w ochronie powietrza.

 

Organizatorami konferencji, na którą zaproszono młodzież z naszej szkoły, było Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych o/Toruń oraz Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia. Konferencja odbyła sie w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała sesji referatowej poświęconej "Roli i znaczeniu roślinności w poprawie jakości powietrza". Ten ciekawy i bardzo pouczający wykład wygłosił Prof. dr hab. Marek Kosmala ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wysłuchaliśmy również bardzo interesujący wykład Pana Zbigniewa Karaczun z SGGW w Warszawie z Katedry Ochrony Środowiska  na temat: "Architektura krajobrazu wobec problemu zanieczyszczenia powietrza".

Młodzież miała także okazję dowiedzieć się więcej o przyczynach, skutkach i sposobach ograniczania zanieczyszczenia powietrza, jak również o przewietrzaniu i regeneracji powietrza na terenie miasta na przykładzie Warszawy.

 

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie